rezaabbasi
04 فروردین 1402 - 22:21

ضرغامی: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر موجب شادی‌آفرینی در مردم است

سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی امروز جمعه ۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ در نشستی با اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی، سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی امروز جمعه ۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۲ در نشست با اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور ضمن تشکر از زحمات ستاد اجرایی خدمات سفر استان‌ها گفت: استان فارس یکی از استان‌های محوری در تعطیلات نوروز است و خوشبختانه قیمت اماکن اقامتی در گیلان خوب بوده است 

او افزود: از استاندار و آموزش و پرورش گیلان برای اسکان مسافران تشکر می‌کنم. نسبت به گیلان به خاطر انبوه ورود گردشگر حساسیت دارم و تلاش می‌کنیم که خدمات خوبی به مسافران ارائه شود.

ضرغامی ادامه داد: استان گیلان در جاذبه‌های گردشگری و میراث‌فرهنگی از تنوع بالایی برخوردار است. باید اطلاع‌رسانی لحظه‌ای داشته باشید تا در بخش‌هایی که تراکم وجود دارد به مسافران اطلاعات لازم داده شود. گیلان در چند روز اخیر با موج گردشگران روبرو بوده و  خوشبختانه در مدیریت مسافران موفق بوده است. 

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در خصوص اهمیت موضوع گردشگری در استان سمنان نیز اظهارداشت: سمنان به جز اینکه در مسیر مشهد قرار دارد از اهمیت زیادی به لحاظ تنوع در ظرفیت‌های میراث‌فرهنگی و گردشگری برخوردارست و باید به عنوان مقصد گردشگری شناخته شود، باید تلاش کنیم سمنان و شهرهای مختلف که مشحون از میراث‌فرهنگی و تمدنی است  به مقصد گردشگری تبدیل شود. 

وی ادامه داد: بارها اعلام کردیم عملیات مرمت، جاذبه گردشگری است در حقیقت خود کارگاه میراث‌فرهنگی جاذبه گردشگری است نباید بازدید مردم به دلیل مرمت متوقف شود. از نظر من هیچ اشکالی ندارد مسیری برای تردد مردم در نظر گرفته شود. کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین کاروانسراهای کشور است. با زحمتی که دستگاه قضایی برای آزادسازی این کاروانسرا کشید موجب شد به عنوان یک جاذبه تاریخی مردم از آن بتوانند به زودی بازدید کنند، این بنا باید مرمت شود و در کنار آن جاذبه‌های تکمیلی ایجاد کنیم تا از مقاصد مهم گردشگری کشور شود.

ضرغامی با اشاره به شرایط اقلیمی استان کردستان نیز  تصریح کرد: رشد گردشگر با تنوعی که در کردستان وجود دارد، افتخارآفرین است. دشمن تلاش می‌کند کردستان را نا امن جلوه دهد بخش زیادی از برنامه‌های استکبار برای ایجاد ایران‌هراسی مربوط به کردستان است. تلاش می‌کنیم تا این استان را به‌عنوان مقصد اکوتوریسم و طبیعت‌گردی معرفی کنیم تا گردشگری کشور را مدیریت کنیم.

ضرغامی در پایان گفت: تمام ماموریت‌های اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور وظیفه سنگینی است. از تمامی اعضای ستاد که برای مردم شادی ایجاد کردند و بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری موجب شادی‌آفرینی شدند، تشکر می‌کنم.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1108424