rezaabbasi
02 فروردین 1402 - 11:23

شهروندان در پیشگیری از سرقت های نوروزی هوشیار باشند

فرمانده انتظامی گرگان گفت:شهروندان، همسایگان امین را از برنامه خود در تعطیلات از جمله مدت زمان و مقصد سفر آگاه کرده و کلید منزل را نیز در اختیار معتمدترین فرد قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سرهنگ تجری در گفتگو با خبرنگاران با اشاره بر لزوم هوشیاری مردم برای دوام بخشیدن به نشاط بهاری گفت: توصیه‌های کارشناسی پلیس که برای هم‌وطنان اطلاع رسانی می‌شود صرفاً برای بالا بردن امنیت فردی و عمومی آن‌ها در طول تعطیلات است که به دلیل شرایط ویژه این بازه زمانی نسبت به دیگر روز‌های سال، توجه به این توصیه‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

سرهنگ تجری گفت: لازم است شهروندان همسایگان امین را از برنامه خود در تعطیلات از جمله مدت زمان و مقصد سفر آگاه کرده و کلید منزل را نیز در اختیار معتمدترین فرد قرار دهند تا در غیبت صاحبخانه به ساختمان رسیدگی کنند.

وی گفت: همچنین اگر در نبود صاحب خانه قرار بر ماندن اقوام یا دوستان در منزل است، بازهم لازم است که همسایگان خود را در جریان قرار داده و اقوام و دوستان خود را به آن‌ها معرفی کنند.

تجری به شهروندان توصیه کرد: پیش از خروج از منزل نیز از قفل بودن تمام درب‌ها و پنجره‌ها مطمئن شده و هرگز پرده‌ها را کاملاً نبندید، چرا که این کار در طول ساعات روز غیر طبیعی به‌نظر رسیده و نشانگر خالی بودن منزل خواهد بود.

فرمانده انتظامی شهرستان گرگان در ارتباط با وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتور سیکلت، گفت: تجربه نشانگر این است که سارقان در بیشتر موارد در کمین خودرو‌هایی می‌نشینند که صاحبان آن‌ها در کمال خونسردی بدون رعایت نکات ایمنی، خودرو‌های خود را در مکانی غیر مطمئن پارک می‌کنند.

وی گفت: بنابراین سارقان از این فرصت استفاده کرده و با شگرد‌های خاص خود لوازم داخل خودرو و در مواقعی خود خودرو را سرقت می‌کنند.

تجری اظهار کرد: اغلب سرقت‌ها مربوط به خودرو‌هایی است که بدون سیستم ضد سرقت اند و هرچه ضریب ایمنی خودرو افزایش یابد به همان میزان ضریب سرقت آن کاهش خواهد یافت.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1104086