rezaabbasi
10 بهمن 1401 - 11:43

موکب‌های پذیرایی از زائران رضوی در میامی ایجاد می‌شود

میامی- فرماندار میامی گفت: با هدف افزایش ماندگاری مسافران و گردشگران در ایام نوروز و همچنین مقابله با خستگی که عامل اصلی تصادفات محسوب می‌شود، موکب‌های پذیرایی در شهرستان برپا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشوری صبح دوشنبه در نشست هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی شهرستان میامی به میزبانی فرمانداری ضمن بیان اینکه دهیاران روستاها با اعضای ستاد خدمات سفر همکاری لازم را داشته باشند، تاکید کرد: مدیریت صحنه تصادفات جاده‌ای، همکاری هلال احمر و اورژانس از جمله اقداماتی است که باید با هماهنگی بیشتر در شهرستان پیگیری و انجام شود.

وی با بیان اینکه برپایی موکب و خدمت به زائران در راستای خدمت رسانی با مسافران و افزایش ماندگاری گردشگران طی ایام نوروز صورت خواهد پذیرفت، بیان داشت: کاهش تصادفات در ورودی شهر و روستاها محور این طرح خواهد بود چرا که خستگی عامل مهم تصادفات در شهرستان میامی است.

فرماندار میامی خواستار استقرار خودروی آتش نشانی در محورهای مواصلاتی طی ایام نوروز نصب برج نوری در وردی شهر میامی شد و بیان کرد: استقرار جرثقیل سنگین در نقاط حادثه خیز شهرستان توسط دستگاه‌های مربوطه صورت پذیرد.

آشوری با بیان اینکه بازارچه محلی در ورودی شهر میامی توسط شهرداری ایجاد شود، گفت: هماهنگی با مجتمع‌های بین راهی و اقامتگاه‌ها در راستای آمادگی خدمات دهی و ایجاد یک فضای حداقلی برای استراحت مسافران و مادران شیرده، سالمندان و… از دیگر مسائلی است که می‌بایست در سراسر شهرستان به آن عمل شود.

وی با بیان اینکه زمینه توقف مسافران با ایجاد جاذبه‌های بصری، افزایش یابد، بیان کرد: تابلوی معرفی داشته‌ها و ظرفیت‌های گردشگری و اقامتی شهرستان میامی، در ایام نوروز نصب می‌شود.

فرماندار میامی با بیان اینکه نقاط حادثه خیز آشکار سازی شوند، تاکید کرد: روشنایی جاده‌ها در کنار آشکار سازی و رنگ آمیزی علائم راهنمایی و رانندگی از دیگر نکاتی است که می‌بایست مورد توجه قرار گیرد همچنین ایمن سازی بازارچه روستای کلاته اسد به تخصصی پیگیری می‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007107